Бішофіт Полтавський

ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАСОБІВ НА ОСНОВІ БІШОФІТУ В ХІРУРГІЧНІЙ СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ПРАКТИЦІ

В хірургічній стоматології значна увага приділяється розробці нових місцевих засобів антисептичної та протизапальної дії. Серед вітчизняних сучасних препаратів слід виділити органічні лікувальні засоби, виготовлені на основі бішофіту: ополіскувач для ротової порожнини Bisheffect та лікувальна зубна паста Bisheffect.
На протязі 2018 року органічний лікувальний ополіскувач для ротової порожнини Bisheffect на основі бішофіту ми успішно застосували (самостійно або в комбінації з аналогічною зубною пастою) у 157 пацієнтів з різноманітними стоматологічними захворюваннями, які зверталися за допомогою до хірургічного відділення Центральної стоматологічної поліклініки Міністерства оборони України.

Ополіскувач для ротової порожнини Bisheffect в 29 випадках використовували в ранньому післяопераційному періоді при гострих запальних захворюваннях: перикоронаритах, періоститах, альвеолітах.
В інших випадках (128) успішно використовували комбінацію ополіскувача та лікувальної зубної пасти Bisheffect при планових оперативних втручаннях (цистектомія, гінгівопластика, відкритий кюретаж, атипове видалення ретенованих зубів, дентальна імплантація, синус-ліфтинг, тощо).

Крім того, застосування вищезазначеної комбінації рекомендували пацієнтам після встановлення формувачів ясен та, як профілактично-гігієнічний засіб догляду за ортопедичними конструкціями з опорою на дентальні імплантати.
Слід зазначити, що у пацієнтів з гострими запальними захворюваннями, після застосування ополіскувача Bisheffect, клінічно визначалось раннє очищення ран від некротичних тканин, суттєво зменшувався біль та набряк тканин.
В випадках застосування ополіскувач для ротової порожнини Bisheffect в комбінації з відповідною зубною пастою, в якості догляду за ротовою порожниною після планових оперативних втручань, загоєння ран відбувалося без ускладнень.
Таким чином, ополіскувач для ротової порожнини Bisheffect та лікувальну зубну пасту Bisheffect слід рекомендувати як ефективні антисептичні та протизапальні засоби для застосування в амбулаторній хірургічній стоматології.
Пономаренко В.О., заступник начальника Центральної стоматологічної поліклініки Міністерства оборони України;
Коваленко В.В., доцент кафедри щелепно-лицевої хірургії та стоматології Української військово-медичної академії