Бішофіт Полтавський

ВИКОРИСТАННЯ РОЗЧИНУ МАГНІЄВО-МІНЕРАЛЬНОЇ ОЛІЇ З МЕТОЮ ПРОФІЛАКТИКИ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ ПРИ АНДРОГЕНЕТИЧНІЙ АЛОПЕЦІЇ

Андрогенетична алопеція - нерубцова прогресуюча мініатюризація волосяних фолікулів, що розвивається, як правило, в осіб з генетичною схильністю АГА становить до 80% всіх випадків випадання волосся у чоловіків і 20-40% - у жінок [Birch М.Р., Адаскевич В.П.]. У чоловіків АГА починається зазвичай після пубертату, у жінок - у віці 20-30 років. Частота і тяжкість захворювання збільшується з віком і визначається у 80% європеоїдних чоловіків і 30-35% жінок у віці 70 років і більше. Жінки з андрогенної алопецією зазвичай втрачають волосся дифузно по всій волосистій частині голови. У них частіше відбувається поступове стоншення волосся, причому не тільки в області, де помітно облисіння. Етіологічними факторами розвитку алопеція у жінок може бути при патологічних змінах яєчників і надниркових залоз (синдром полікістозу яєчників, гіперплазія кори надниркових залоз, гормонпродукуючи пухлини і т.п.), зниження рівня глобуліну, зв'язує статеві гормони, різке зниження вмісту естрогену після пологів, прийом контрацептивних препаратів з високим андрогенным потенціалом або інших засобів (тестостерон, кортикостероїди і т.д.).

У зв'язку з тим, що алопеція - це повільно прогресуюче хронічне захворювання мета лікування припинення випадання волосся - стимуляція відновлення їх зростання.

За період 2017-2018 рр. під наглядом знаходилось 52 особи жіночої статі, які у минулому займалися спортом, мали перевантаження, мали патологічні зміни яєчників, гірсутизм та алопецію. Критерій вибору це ознаки алопеції, вік від 45 до 56 років, період менопаузи. 20 осіб контрольна група ідентична з основної за віком статтю, вагою, зрістом, видом спорту.
Для догляду за шкірою голови в профілактиці випадіння волосся розпорошували масло безпосередньо на шкіру волосяної частини голови і масажними рухами акуратно втирали в шкіру протягом 15-ти хвилин і довше.

Міжнародна група експертів в області досліджень волосся, що діє за дорученням Національного фонду допомоги хворим генетичною алопецією, розробила спеціальну стандартизовану систему SBN, яка дозволяє об'єктивно оцінити втрати волосся зі скальпа - S (Scalp), тіла - В (Body), ураження нігтьових пластинок - N (Nail), а також здійснювати контроль ефективності лікування. За 26 тижнів використання магнієво-мінеральної магнієвої олії рівень росту волосся значно перевищував показники групи плацебо.
Магнієво-мінеральна олія має виражені зігрівальні властивості, тому при впливі на шкіру викликає легке відчуття печіння. Це істотно поліпшує мікроциркуляцію.
Магнієво-мінеральна олія ефективно руйнує і розчиняє відкладення кальцію в клітинах і фолікулах волосся і перешкоджає його випадінню та може буде рекомендовано щодо застосування при лікуванні алопеції.
Доцент кафедри фізичної терапії та ерготерапії, к.м.н Ю. О. Маляренко