Бішофіт Полтавський

РОЛЬ ДОБАВОК МАГНІЮ В ЛІКУВАННІ ДЕПРЕСІЇ

Поточні варіанти лікування депресії обмежені ефективністю, вартістю, доступністю, побічними ефектами і прийнятність для пацієнтів. У кількох дослідженнях вивчався зв'язок між магнієм і депресією, однак його роль в лікуванні симптомів неясна. Мета цього дослідження полягала в тому, щоб перевірити, покращують чи добавки безрецептурний хлорид магнію симптоми депресії.

Відкрите, блоковане, рандомізоване, перехресне дослідження було проведено в поліклініках первинної медичної допомоги на 126 дорослих (середній вік 52; 38% чоловіків) з діагнозом і в даний час відчувають симптоми від легкого до помірного ступеня з опитувальником здоров'я пацієнтів-9. (PHQ-9) бали 5-19. Втручання склало 6 тижнів активного лікування (248 мг елементарного магнію в день) в порівнянні з 6 тижнями контролю (без лікування).

Оцінка симптомів депресії проводилася при двотижневих телефонних дзвінках. Первинним результатом була чиста різниця в зміні симптомів депресії від вихідного рівня до кінця кожного періоду лікування. Вторинні результати включали зміни симптомів тривоги, а також дотримання режиму прийому добавок, поява побічних ефектів і намір використовувати добавки магнію в майбутньому.
У період з червня 2015 року по травень 2016 року 112 учасників надали аналізовані дані. Споживання хлориду магнію протягом 6 тижнів призвело до клінічно значимого загальному поліпшенню показників PHQ-9 на -6,0 бала (CI -7,9, -4,2; P <0,001) і чистому поліпшення загальних балів розладів-7 на -4 , 5 бала (CI -6,6, -2,4; P <0,001). Середня прихильність склала 83% за кількістю таблеток.
Добавки добре переносилися, і 61% учасників повідомили, що вони будуть використовувати магній в майбутньому. Подібні ефекти спостерігалися незалежно від віку, статі, вихідної тяжкості депресії, вихідного рівня магнію або застосування антидепресантів. Ефекти спостерігалися протягом двох тижнів. Магній ефективний при легкій і помірній депресії у дорослих. Він працює швидко і добре переноситься без необхідності ретельного моніторингу токсичності.